Jestem, dotykam, czuję – badam i eksperymentuję

„Jestem, dotykam, czuję – badam i eksperymentuję” – innowacja metodyczno-organizacyjna opracowana przez p. Magdalenę Wojdyło i Wiolettę Lewandowską.  Innowacja będzie prowadzona w dwóch grupach wiekowych: „Wiewiórki” i „Słoneczka” od września 2020 do czerwca 2021. Celem ogólnym innowacji jest rozwijanie zainteresowania otaczającym światem – wykonanie eksperymentów ilustrujących wybrane zjawiska zachodzące w przyrodzie z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa oraz kształtowanie umiejętności korzystania  informacji, wyciągania wniosków oraz wykorzystania wiedzy w praktyce. W innowacji zastosowane zostaną m.in. następujące metody: pokazu, praktycznego działania, instrukcji, zadań stawianych dziecku, doświadczenia, obserwacje, pogadanki, burza mózgów. Ewaluacja będzie prowadzona na bieżąco poprzez obserwację dzieci i rozmów z rodzicami, a także prowadzenie CENTRUM BADAWCZEGO i gromadzonych w nim okazów, eksponatów i prac dzieci w zakresie badanych zjawisk.